ФОРУМ DigitalUkraine 2017

 

     Digital development strategy 

11 липня 2017 року відбувся Digital Ukraine Forum, який виступив майданчиком для спільної праці над цифровими перетвореннями у країні між органами влади, бізнесом і громадськими об’єднаннями.

«Цифрові технології» є основою добробуту України. Це світ, де створюються нові можливості, сфера, що визначає суть трансформацій у країні, – для кращого життя, роботи, творчості, навчання, відпочинку дорослих та дітей в Україні та в усьому світі.

Були названі основні теми обговорення і пріоритетні галузі для впровадження цифрових трансформацій:
цифровізація державного сектору;цифрові інфраструктури, подолання цифрової нерівності, впровадження технології 4G;
CashLessEconomy, смарт-контракти, смарт-валюти.

Відкрив Форум Степан КУБІВ – Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку та торгівлі України, і відзначив: «Україна входить до ТОП-20 країн світу за обсягами експорту ІТ-продукції. Звісно, маємо понад 100 тисяч українських ІТ-фахівців та більш як 5 тисяч ІТ-компаній». Але цього недостатньо, тому що «темп розвитку треба прискорювати, і то невідкладно». Щоб здійснити зміни на краще, «треба подолати наявний розрив між владою – наукою – та бізнесом. Світова практика підтверджує, що замовником наукових розробок завжди виступає бізнес. Тому наука повинна працювати в унісон з промисловістю. А влада продовжить створювати сприятливе правове поле. Сьогодні Уряд зробив акцент на три блоки питань: законодавство, інвестиційно-інноваційна політика та великі інвестиційні проекти». Для вирішення цих завдань працює багато структур для започаткування комплексних інноваційних проектів, в тому числі щодо мобільного Інтернету. Степан Кубів завершив свій виступ так: «...важливим є нещодавнє рішення Уряду про схвалення прозорих умов для запровадження в Україні зв’язку покоління 4G. Україна сьогодні має усі складові для успішної цифрової трансформації та розбудови цифрової економіки».


Учасників і гостей Форуму привітали Дмитро ШИМКІВ – Заступник Голови Адміністрації Президента України, Олександр ДАНЧЕНКО – Народний депутат України, Голова комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку, Петро ЧЕРНИШОВ – Президент Київстар. Було зазначено, що впровадженню цифрових технологій і, зокрема, 4G, заважає дуже застаріла нормативна база, яка не дозволяє застосовувати операторам принцип технологічної нейтральності. Дмитро ШИМКІВ зупинився на трьох питаннях, які найбільш потребують цифровізації: безпека, доступність, інновації в майбутнє. Чи є у нас персонал, щоб обслуговувати ці сфери? Де ми сьогодні знайдемо спеціалістів потрібного рівня? Ці питання потребують термінового рішення. 
Лі Янг ГУ – Надзвичайний і повноважний посол республіки Корея в Україні – відзначив тісну взаємодію державних структур і спеціалістів-інноваторів України і наголосив на необхідності подальшого співробітництва.
Петро ЧЕРНИШОВ – Президент Київстар – виразив надію на те, що всі оператори мобільного зв язку складуть здорову конкуренцію один одному і вже стрімко розвивають цифрові технології.
У відеозверненні до учасників форуму Депутат Європейського парламенту Міхал БОНІ, зокрема, відзначив: «Я хочу чітко заявити, що Україна – одна з найбільш успішних європейських країн у цифровій сфері, і у вас є значні досягнення у цифрових рішеннях».


Впродовж Форуму відбулося декілька панельних дискусій, і всі спікери зазначали важливість якісного інтернет-покриття, збільшення скорості Інтернету, впровадження в Україні технологій, які вже освоєні іншими країнами. Кожна панельна дискусія завершувалася відповідями на питання з залу.

Серед учасників Форуму були Олександр РИЖЕНКО – Голова Державного агентства з питань електронного урядування України, Олександр ЖИВОТОВСЬКИЙ – Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, а також представники дипломатичних місій. У роботі Форуму і фаховому обговоренні всього спектру питань, які пов’язані з цифровою трансформацією України, взяли участь представники законодавчої і виконавчої влади, представники бізнесу та експертного середовища, а також громадськість.

Організатор ФОРУМУ:  
ГС Hi Tech Office Ukraine
За підтримки:
Міністерства економічного розвитку та торгівлі України,
Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку,
Державного агентства з питань електронного урядування України,
Офісу реформ Кабінету Міністрів України,
Державної інноваційної фінансово-кредитної установи.
Інноваційний партнер ФОРУМУ: компанія «КИЇВСТАР».


В рамках заходу працювала локація для виступів і демо-зони, де були продемонстровані стартап-проекти для аграрного бізнесу, медицини, для альтернативних видів енергетики і безпеки електронних пристроїв, а також проекти у форматі віртуальної реальності, один з яких дає можливість здійснити онлайн-мандрівку по Чорнобилю, і інформаційна система для безпеки вашого автомобіля, і ще багато чого цікавого.

Загальний висновок заходу, який може мотивувати спеціалістів на інновації і відкриття, - те, що цифрові технології терміново потребують впровадження в ті сфери життя, які можна перевести на новий рівень, тим самим прискорити пошук інформації і посилити її захист. Розпочато реальний діалог бізнесу і влади і, що головне, є розробка конкретного плану дій,а його подальше впровадження буде координувати ГС Hi Tech Office.